ilustračná fotka
ilustračná fotka

Odpovedáme na reakciu novinára Denníka N a vyvraciame snahu o nálepkovanie a prirovnávanie k hoaxu.

Bratislava 22.10.2020 – Prostredníctvom komunikácie nás kontaktoval reportér Denníka N, konkrétne pán Vladimír Šnídl, ktorý nás doslovne obvinil zo šírenia hoaxu. To čo robí a , že chce vyvracať nepravdivé články v mediálnom priestore je určite v dnešnej dobe ušľachtilé(myslené skutočne bez irónie), ale rovnako k tomu tak pristupujeme aj my a daná výhrada sa nás dotýka, nakoľko je neadekvátna. Tento článok zároveň slúži aj na vysvetlenie pre ľudí, ktorí môžu dané informácie vnímať podobnou optikou ako pán novinár.

Pán novinár z Denníka N: ,,1. Vypustili ste prekrútenú správu z USA, v ktorej ste zamlčali, že dotyčná žena, ktorej údajne poškodili mozog pri testovaní, mala už pred tým poruchu mozgu.“

Náš postoj: Absolútna nepravda pán novinár Šnídl. V našom článku jasne uvádzame zdroj kde každý jeden občan Slovenska si môže pozrieť konkrétny a hlavne pôvodný text. Čerpáme informácie z dostupných zdrojov, ktoré prinášame a nie sú to nejaké obyčajné zdroje z obecných novín. Ich výklad je na posúdení každého človeka. Zároveň vyvraciame Vaše tendenčné tvrdenie, že neuvádzame predchádzajúce problémy ženy z USA. Citujeme naše znenie textu: ,,V minulosti ako zdroj uvádza, žena prekonala poškodenie nosnej dutiny a pri aplikácii nosnej tyčinky pri odbere testu na Covid -19 zrejme došlo k neodbornému odobratiu vzorky. Je zrejmé, že zdravotní pracovníci nemali kompletnú diagnózu u danej ženy a nebrali do úvahy možné riziká. V článku odkiaľ sme čerpali informácie , teda z uvedeného zdroja sa neuvádza, že žena mala poškodený mozog pred odberom na test Covid!

V ďalšej časti padli otázky novinára Denníka N: ,, Prečo to robíte? Je za tým len klikbajt alebo chcete odradiť Slovákov od testovania a tým prispieť k plnším nemocniciam?“

Naša odpoveď je v predchádzajúcom texte a môžeme ju doplniť o jasné stanovisko! Náš web čerpá z verejne dostupných a overiteľných zdrojov, ktoré si môže ktokoľvek naštudovať a spraviť si svoj názor. Nikoho neodrádzame od testovania, ale kladieme relevantné otázky, opakujeme otázky a dokonca podobným článkom sme možno upozornili bežných ľudí, ktorí mohli prekonať podobné problémy v minulosti ako daná pacientka v USA a budú vedieť možno u nás na Slovensku zdravotníkov upozorniť na podobný zdravotný problém pred samotným odberom! Pre Denník N to je zjavne hoax, konšpirácia a problém ak niekto poukáže na nejaký problém, ktorý sa stal v zahraničí a zdrojom je relevantný web. Absolútne nejde o žiaden účelový článok v niekom vyvolať odpor, ale skôr zamyslenie sa. Náš web na rozdiel od iných napr. politikov nikoho nevyzýva, aby sa nezúčastnili ľudia plošného testovania a zároveň vyzývame všetkých ľudí na zodpovednosť, pokojne nech sa dajú testovať proti Covid -19 na plošnom testovaní ak to chcú. Pokiaľ budú pre každého Slováka zabezpečené všetky náležité hygienické podmienky, odborný odber zdravotníkmi a budú zachované všetky zákony, ktoré musíme všetci dodržiavať, prečo by tak občania nemali urobiť?! Veríme, že Denník N sa aj po tomto článku zamyslí a začne hľadať skutočné hoaxy inde a možno aj na svojich weboch?