ilustračná fotka / zdroj: facebook Milan L.
ilustračná fotka / zdroj: facebook Milan L.

Ministerka Kolíková na dnešnej tlačovej konferencii uviedla, že Milan L. nebol napadnutý a neeviduje ani pokus o samovraždu.

Bratislava 13.12.2020 – Zranenie bývalého policajného prezidenta bolo podľa Kolíkovej zistené pri bežnej kontrole. Iniciatívne mal na to prísť pracovník ZVJS a spísať o tom záznam. V nedeľu uviedli ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) a generálny riaditeľ Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Milan Ivan, že obvinený bývalý policajný prezident Milan L. sa nemal pokúsiť o samovraždu ani ho nikto nenapadol. Jeho zranenie vo väzbe v Prešove má súvisieť s nešikovným pádom, následne mal aj cvičiť. Zranené má mať oko. Zdravotný stav má aktuálne stabilizovaný a nie je ohrozený na živote.

Vylúčili tak dezinformácie o tom, žeby pri zranení Milana L. malo dôjsť ku krvácaniu do mozgu či opakovanej resuscitácii. Vylúčili tiež, žeby mal obvinený podstúpiť 11-hodinovú operáciu a že mal mať oko mimo očnej jamky. Ministerka poverí v pondelok (14. 12.) ľudí, aby okolnosti prípadu preverili na mieste.

Pokus o samovraždu v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove neevidujú. Ani takú informáciu sme nedostali. Prekvapilo ma preto, že s ňou pracujú médiá, uviedla Kolíková. Tvrdí, že preverovali všetky informácie aj sa zoberali psychickým stavom obvineného, a nič podľa nej nenasvedčuje tomu, že by k pokusu o samovraždu malo dôjsť. Nie sú na to žiadne dôkazy,“ podotkla. Celý prípad sa tak znova zamotáva a rozhodne sa môžeme možno ešte dočkať zásadných prekvapení.