ilustračná fotka
ilustračná fotka

To čo sa ešte nedávno zdalo nemožné, bude zrejme za krátky čas bežnou praxou.

Washington 14.4.21 – V nedeľu priniesla relácia ”60 Minút“ informácie o novom čipe, ktorý má slúžiť na detekciu vírusu Covid-19 v tele nositeľa čipu. Dr. Matt Hepburn, doktor infekčných chorôb a vyslúžilý armádny plukovník, odhalil čip ktorý po implementovaní pod kožu má za úlohu monitorovať zdravotný stav nositeľa a krvný obraz tak, aby bol schopný odhaliť nákazu Covid-19 ešte pred vypuknutím symptómov a tým zabrániť vypuknutiu ohniska. Hepburn to prirovnal ku kontrolke motora v aute, ktorý upozorní, že s motorom nie je všetko v poriadku.

Momentálne sa táto technológia aplikuje len pre armádnych zamestnancov. Čip neustále monitoruje stav nositeľa a je schopný detekovať vírus behom 3 až 5 minút, nositeľa upozorní že v najbližších 24 hodinách bude mať symptómy a mal by absolvovať PCR test. Nevyjadril sa či sa plánuje túto technológiu implementovať aj pre verejnosť, ale je to pravdepodobné keď príde k zverejneniu takejto technológii. Pokiaľ však bude technológia overená a výroba je relatívne lacná, nebude zrejme trvať dlho kým sa začne aplikovať aj mimo armády.

Taktiež v rozhovore povedal, že sa podarilo pomocou štandardnej dialýzy krvi a špeciálneho filtru odstrániť vírus z krvi u pacienta, ktorý mal vážny zdravotný stav vrátane zlyhávania orgánov a po tomto zákroku sa pacient zotavil v plnej miere. Je možné, že táto technológia liečby by sa mohla v najbližších mesiacoch taktiež dostať do používania vo väčšej miere.

Zdroj : https://nypost.com/2021/04/12/microchip-developed-by-pentagon-to-detect-covid-19/