zdroj: facebook/ Veronika R.
zdroj: facebook/ Veronika R.

Remišová si myslím, že nastal čas, keď môžeme prehodnotiť Covid automat.

Bratislava 7.4.2021 – Situácia sa na Slovensku posledné dní v spojitosti s Covidom-19 mierne zlepšuje a na vládu prichádza otázka ohľadom uvoľňovania jednotlivých opatrení. Remišová poznamenala, že na koaličnej rade plánujú hovoriť aj o novej testovacej stratégii, ktorú prehodnocujú odborníci. Ako dodala, v utorok (6. 4.) na koaličnej rade bola pokojná atmosféra. Podľa Remišovej nastal čas na prehodnotenie COVID automatu.

Prioritou pri uvoľňovaní opatrení je otvorenie škôl, uviedla v stredu pred rokovaním vlády.

„Situácia sa postupne lepší aj v nemocniciach, máme aj menej nakazených. Pomaly prichádza čas, keď budeme môcť uvoľňovať ekonomiku aj školy a myslím, že to sú pozitívne správy pre ľudí,“ uviedla Remišová. Ako tvrdí, naposledy, keď sa COVID automat aktualizoval, tak sa dohodli na tom, že sa bude prehodnocovať, pretože sa situácia mení. Podotkla, že teraz sa situácia zlepšuje. Za najdôležitejšie považuje otvorenie škôl a následne postupne aj uvoľňovanie opatrení v jednotlivých segmentoch ekonomiky.

Remišová poznamenala, že na koaličnej rade plánujú hovoriť aj o novej testovacej stratégii, ktorú prehodnocujú odborníci. Ako dodala, v utorok (6. 4.) na koaličnej rade bola pokojná atmosféra. „Všetci sa poučili z chýb a situácia sa zlepšuje,“ dodala.