Na snímke Jozef Chovanec so zdravotníčkou vo väzbe na letisku Charleroi
Na snímke Jozef Chovanec so zdravotníčkou vo väzbe na letisku Charleroi

Druhý najvyšší policajný funkcionár požiadal o pozastavenie funkcie. „To, čo sa stalo, je škandalózne, neakceptovateľné“. Miestne médiá to prirovnávajú k Floydovi.

Bratislava 21. 8. 2020 – „Práve sme dostali správu, že číslo dva belgickej federálnej polície, André Desanfants, požiadal o dočasné pozastavenie svojej funkcie,“ uviedol Tomaga. Vysoký policajný predstaviteľ tak mal spraviť na základe zverejneného videa, kde Chovancovi mal viac ako 15 min. tlačiť policajt na hrudník a druhý sa na tom dobre zabával. Toto choré správanie kde ďalší policajt dokonca mal hajlovať nad Chovancom odsudzujú médiá v Belgicku a smrť Slováka prirovnávajú k zákroku na Georgea Floyda. V Spojených štátoch amerických aj inde vo svete táto agresia polície vyvolala veľké protesty za práva černochov. Práva bieleho Slováka budú povšimnuté aspoň v Európe?

Na snímke policajti v belgickom väzení majú zábavu, kým Chovanec umiera v ťažkých bolestiach.

Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu. Vlastnil spoločnosť, ktorá najímala slovenských robotníkov na belgické stavby a medzi krajinami cestoval pravidelne.

V inkriminovaný deň letuška vyhodnotila jeho správanie ako násilné, keď mal údajne do nej sotiť, lebo si nemohol sadnúť na ním rezervované sedadlo. Kapitán lietadla odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia. Čo sa stalo v skutočnosti a kde je skutočná pravda a kto vyvolal konflikt je otázne?

Čo je však tragické a smutné zároveň je ten fakt, že od r. 2018 sa nič zásadné v prípade neudialo a celý prípad sa mediálne odprezentoval až po zverejnení poburujúceho videa.  Kde doteraz bola naša diplomacia je otázne. Ak sa nám podarí zistiť viac od rodiny pána Chovanca, prinesieme Vám konkrétnejšie informácie o celom prípade z pohľadu rodiny. Veríme, že na každom ľudskom živote záleží a pokiaľ dokáže NASA zmeniť názvy vesmírnych objektov iba z dôvodu, že to môže urážať černochov, rovnako život Slováka, ktorý musel zomrieť zjavne z dôvodu sebeckého a sadistického správania polície, nezostane nepovšimnutý! Totižto na každom ľudskom živote záleží…