Fotografie v článku nie sú vhodné pre deti a slabšie povahy.

Náhorný Karabach 17.10.2020 – Pred niekoľkými dňami sa na stránke “the Armenian studio Bars Media” objavilo znepokojujúce video v ktorom vojaci preberajú detaily pasce v ktorej sa im podarilo zabiť počas 1. Októbra 60 Azerbajdžáncov, pri ich útoku na Horný Karabach. Veliteľ Arménskej jednotky povedal že tento útok trval len neikoľko minút a podarilo sa im zabiť viac ako 60 vojakov a zajať ďalších dvoch ktorý potvrdili že Sírsky DŽihádisti a Turecká tajná služba ich podporuje v útokoch na toto územie. Veľitel povedal že na ich strane prišlo k strate jedného života vojaka.

Video trvá približne tri minúty a je v ňom zachytený príjazd na miesto vo vojenskom vozidle novinárov a veľiteľa Arménskej jednotky s ďalším vojakom ktorý následne ukazuje novinárom telá ležiace všade navôkol a vysvetluje ako ich dostali do tejto situácie a koľko akcia trvala.

Konflikt sa v posledných týždňoch vyhrotil do otvorenej vojenskej operácie medzi Arménskom a Azerbajdžanom kde sa obe strany navzájom obviňujú s eskalácie násilia a dokonca už aj s použitia rakiet na civilné mestá. Obe strany zverejňujú príspevky na sociálnych sieťach zo zasiahnutých miest a navzájom sa obvyňujú z porušenia prímeria a vojnových zločinov. Táto situácia je o to nebezpečnejšia že obe krajiny majú za sebou najväčšie vojenské mocnosti a to Turecko a Rusko ktoré sa oficiálne nezapojili do tohto konfliktu ale podľa neoficiálnych zdrojov je za podporou Azerbajdžanu najme Turecko s technikou ako aj financiami.

Zdroj – Bars Media