Ulice Paríža v plameňoch po prehre vo finále

Paríž 24.8.2020 – Nemecký Bayern Mníchov zdolal vo finále ligy majstrov francúzky Paríž Saint-Germain tesne 1:0, o triumfe nemeckého klubu rozhodol Kingsley Coman v 59 minúte zápasu na Lisabonskom Estadio da Luz.

Bayern dosiahol svoju šiestu výhru vo finále ligy majstrov a prvú v histórii bez jedinej prehry s dominantným skóre 43 strelených gólov. V histórii iba Barcelona dosiahla v jednej sezóne viac gólov a to 45 no odohrala viac zápasov a to o 5.

Som vážne šťastný, toto je niečo neobičajné. Je mi trochu ľúto PSG, lebo zahrali skvelú sezónu a podali skvelí výkon ale to sme podali aj my. Najdôležitejšie bolo aby sme im nedovolili skórovať a držali ich pod tlakom dobrými protiútokmi. Povedal Coman po zápase pre UEFA.com.

Po zápase zobrali fanúšikovia Paríž útokom. Francúzka polícia zadržala 148 ľudí za výtržnosti v uliciach Paríža. Podpaľovali sa autá, rozbíjali sa výklady a napadnutý boli aj zamestnanci mesta.

Násilnosti sa odohrali hlavne v okolí Parku Princa a na Champs Elysees. Minister vnútra Gerald Darmanin povedal v pondelok že zaznamenal 16 zranených policajtov, 15 zhorených áut a 12 zničených obchodov. Napriek tomu že v uliciach Paríža platia opatrenia proti Covid väčšina fanúšikov ich porušila za čo im hrozia rôzne pokuty, uviedol.