Austrálska polícia zavrela tehotnú ženu za príspevok na facebooku.

Austrália 4.9.2020 – Na internete sa objavilo video v ktorom je zachytená mladá tehotná žena ako jej príslušníci polície nasadzujú putá priamo v jej byte po tom ako uverejnila príspevok na Facebooku. Je neuveriteľné čo si Austrálska vláda dovoľuje k svojim občanom pod zámienkou Corona vírusu. Pýtate sa čo musí človek napísať na facebook aby mohol byť zbavený svojej slobody tak tu je presne citovaný príspevok za čo bola žena spútaná a odvedená do väzby priamo pred očami svojich detí.

“ Ktokoľvek z Ballarat (Austrálske mesto) prosím pridajte sa k nám v našom boji za slobodu a ľudské práva“ Áno toto stačí aby ste v prišli o svoju slobodu. Zoe Buhler 28 ročná matka a žena vo vysokom štádiu tehotenstva bola zadržaná vo svojom dome dvomi príslušníkmi polície ktorý zabavili nie len jej počítač a mobilný telefón ale aj ostatné zariadenia ktoré boli v dome napriek tomu že boli upozornený že nie sú jej ale jej partnera a sestry ktoré ich potrebujú k výkonu svojho povolania. Toto všetko len preto že Zoe pridala príspevok do skupiny podporujúcej protest proti najsilnejším LockDown opatreniam po Číne ktoré zaviedol Dan Andrews predseda Austrálskej časti Victoria.

Kým jej partner drží v jednej ruke dieťa a druhov mobilný telefón na ktorý natáča toto video ona prosí policajtov nech ju nechajú doma nakoľko ju v ten deň čaká ultrazvuk ich nenarodeného dieťaťa no policajti ju aj tak odvádzajú v putách na policajnú stanicu.

Toto bohužiaľ nie je jediný prípad v posledných dňoch prišlo v Austrálii k viacerým obmedzeniam na slobode svojich obyvateľov za podobné príspevky na Facebooku boli zadržaný minimálne ďalší dvaja občania a násilne odvedený zo svojich domovov. V tejto časti Austárlie momentálne platia najprísnejšie opatrenia a kontrolu sleduje nie len množstvo policajtov ale dokonca hliadkujú v uliciach aj drony. Jeden z obvinených preukázateľne vyzval na facebook stránke aby sa ľudia nezúčastňovali protestov no ani to ho neochránilo pred vniknutím polície bez akéhokoľvek súdneho poverenia do jeho obydlia a bol zatknutý. Austrálska vláda schválila po posledných 11 úmrtiach v Melbourne ( 4,7 milióna obyvateľov) najtvrdšie obmedzenia od Nemecka v druhej svetovej vojne a to že polícia môže vstúpiť beztrestne do obydlia občana bez udania dôvodu. Zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00, porušiť zákaz vychádzanie je možný len pre výkon povolania a zabezpečenia stravy. Nemôžete kupovať viac ako dve rovnaké položky zo stanovených tovarov ako sú mäso, zelenina, mlieko alebo toaletný papier. Masky sú povinné ako v interiéry tak aj vonku v celom štáte.

V Austrálii ktorá má 25 miliónov obyvateľov bolo COVID 19 pripísaných zatiaľ 680 úmrtí pričom drvivá väčšina bola v zariadeniach pre seniorov. Minulý rok bolo v Austrálii hospitalizovaných 300tis ľudí s chrípkou a viac ako 900 ich zomrelo no žiadne opatrenia neboli zavedené. No toto evidentne stačí aby začala vláda používať totalitné praktiky voči svojim občanom a obmedzila akýkoľvek názor krotý sa vymyká nastolenému diktátu. Musíme veriť že Slovensko je dostatočne samostatne mysliaca krajina a naši občania nedovolia aby sme nasledovali tento príklad takzvaného vyspelého demokratického sveta.

Zdroj – http://www.twitter.com