zdroj: facebook Hokej a vše kolem něj
zdroj: facebook Hokej a vše kolem něj

Český hokejový tréner Miloš Říha zomrel vo veku 61 rokov.

Praha 1.9.2020 – „Bohužiaľ, je to tak. Pán tréner Miloš Říha zomrel,“ potvrdil pre iDnes.cz hovorca Českého hokejového zväzu Zdeněk Zikmund.

Túto šokujúcu informáciu správu priniesol iSport.cz.

„Je to pre nás všetkých neopísateľný šok, že nám odišiel taký veľký a skvelý človek a obrovský srdciar,“ povedal pre spomínaný zdroj jeho syn Miloš. Spolu s otcom  minulý rok  pôsobil v uplynulej sezóne na reprezentačnej striedačke ako asistent.

„Posledný mesiac bol veľký boj, ďakujem celej rodine a všetkým blízkym, ktorí boli pri nás a snažili sa zo všetkých síl. A otcovi by som chcel za všetko, čo robil vždy pre ostatných, zo srdca poďakovať,“ dodal Říha mladší.

V polovici augusta musel byť Říha hospitalizovaný v jednej z pražských nemocníc s akútnymi problémami. Problémy ho malí sprevádzať už dlhšiu dobu a musel si kvôli tomu prispôsobiť posledné mesiace aj svoj bežný život a pracovné nasadenie.

zdroj: twitter KHL

Miloš Říha priviedol Slovan Bratislava v sezóne 2015/16 do play off KHL, v rokoch 2002 a 2006 s ním získal extraligové tituly. Bol hlavným trénerom aj v slávnych ruských kluboch Petrohrad či Spartak Moskva.

Nech odpočíva v pokoji! Rodine a blízkym priateľom trénera Říhu posielame úprimnú sústrasť.