ilustračná fotka , zdroj: facebook RTVS
ilustračná fotka , zdroj: facebook RTVS

Scénka prirovnávajúca WC k spovedelnici bol vrcholom programu!

Bratislava 6.9.2020 / aktualizované 8.9.2020 – V sobotu večer sa konalo odovzdávanie diváckej ankety OTO. Išlo o jubilejný 20.ročník! Galavečer sa mal uskutočniť v prvej polovici tohto roka. Pandémia koronavírusu však zapríčinila, že sa vyhodnotenie ankety muselo konal v náhradnom termíne. Paradoxom je ten fakt, že počty nakazených na Covid – 19 sú omnoho vyššie ako v čase kedy sa galavečer OTO mal konať v pôvodnom termíne.

Vrcholom celej programovej štruktúry bola scénka pri nominácii na cenu ,, spevák roka“! Speváci ako Kali, Adam Ďurica a Ondrej Kandráč, si postupne sadali na záchod do kabínky, kde vedľa nich visel toaletný papier.

na snímke Adam Ďurica, predmetná scénka / zdroj: prenos z RTVS
na snímke Kali , predmetná scénka / zdroj: prenos z RTVS

V tom sa im začal prihovárať ako ,,boh“ herec Richard Stanke, ktorý celú primitívnu scénku znásoboval svojim posmešným tónom v hlase. Herec, ktorý sa hlási ku komunite homosexuálov sa zjavne dobre zabával. Daný speváci oslovovali z kabínky zo záchodovej misy nafingovaného ,,boha“, ktorému sa takzvane spovedali zo svojich hriechov! Celú scénku dokončil hlas Ricaharda Stankeho, ktorý poznamenal, že ide hrať tenis a samotný koniec scénky je zameraný ako zdanlivý boh vystúpi zo záchodovej kabínky a priehľadný iba v teniskách a s tenisovou raketou odíde!

Je vrcholom nechutnosti a primitívnosti zneužiť tak dôležitý akt zo života kresťana (ako sv. spoveď je), na podobné prvoplánové scénky. Je to smutné o to viac, že RTVS je platená aj z daní Slovákov, je to verejnoprávna televízia a museli sme byť svedkami zjavného zosmiešnenia kresťanov! Samotná speváčka Sima Martausová už zjavne tušila k akej scénke po odovzdaní ceny za speváčku roka, ktorú získala príde, nakoľko veľmi jasne a pekným spôsobom dala najavo čo si myslí o zosmiešňovaní boha a verejne priznala, že mu ďakuje a nikdy sa za neho nebude hanbiť, ani si z neho robiť srandu. Po tomto výroku, prišli zmieňované scénky, ktoré speváčka zjavne videla na generálke a mohli sa jej dotknúť! Preto RTVS a samotná produkčná spoločnosť, by sa mali zamyslieť a prinajmenšom sa verejnosti ospravedlniť za podobné znevažovanie kresťanov!

Aktualizované: Do dnešného dňa nabralo odvahu reagovať iba niekoľko politikov. Jeden z prvých politikov, ktorý reagoval na sociálnej sieti a zároveň na portály Hlavné správy bol predseda strany Priama Demokracia, Marek Géci.

na snímke predseda strany Priama Demokracia, JUDr.Marek Géci

,,Myslíte si, že RTVS by si toto dovolili voči židom, alebo moslimom v SR?“ V sobotu večer sa konalo odovzdávanie diváckej ankety OTO. Priatelia. To čo odvysielali v sobotu večer v RTVS, považujem za totálne dno. RTVS, ktorá žije aj z našich poplatkov si cez galavečer OTO spraví srandu z kresťanov tým, že spovedelnicu prirovnajú k WC s toaletným papierom, odkiaľ sa naši speváci akože spovedajú ,,BOHU“ , hercovi Stankemu??? To ako naozaj?? Mne z toho vychádza iba jedno, že naša krajina sa stáva baštou totálnych liberálov bez štipky drzosti!,,Ďakujem Ti Sima Martausová!“ Toto milé ,,žieňa“ zrejme vedelo aká dokrútka príde a verejne poďakovala pánu BOHU za dar, ktorý od neho dostala a vyjadrila sa, že si z neho nebude nikdy robiť srandu. Potom prišla konkrétna dokrútka! To ako začíname bagatelizovať ľudí a ich vieru je očividné a je to zlá cesta ktorou sa uberáme…“dodal Géci.

Rovnako zareagoval aj nezaradený poslanec NR SR a predseda KDŽP, Tomáš Taraba, ktorý na sociálnej sieti uviedol: ,,Robiť si srandu z iných náboženstiev je v normálnej spoločnosti považované za dosť primitívne a zaostalé. Toto dokonca chápu aj na ateistickom západe.
Iba slovenská herecká elita, ktorá keď nemá politické mítingy, tak je bez príjmu, si pomýlila odovzdávanie ceny OTO s urážaním Boha a kresťanstva. S akým materiálom RTVS robí, taký má výsledok. Dáme Licenčnej rade podnet na túto reláciu, pretože tento druh primitívnej zábavy na verejnoprávnu obrazovku nepatrí. Som rád, že sa viacerí ukázali, že sú absolútnym subštandartom spoločnosti a nie jej výkvetom. Ľudia bez názoru a cti, ktorí za pár grošov prečítajú akúkoľvek stoku.“

Nezaradený poslanec NR SR Štefan Kuffa (KDŽP) taktiež zdieľal svoj kritický názor:

,,Umelci, morálny hlas národa? V poslednom čase sme svedkami, ako mnohí umelci často vystupujú na rôznych protestoch, moralizuju, obviňujú a žiadajú odstúpenie vlády a návrat slušnosti…Ich kolegovia z novinárskej brandže nám zase vopred vnucujú súdy, hovoria kto je vinný a nevinný, miesto komentovanie politickej situácie nám vnucuju svoje politické názory, a kto s nimi nesúhlasí je fasista…žiadne hľadanie pravdy, žiadna otvorenosť pre iný názor… Sobotné odovzdávanie cien OTO nám ukázalo morálne bahno slovenského show businessu v celej jeho prehnitosti.Predstavili nám svojho boha show businessu, a zároveň znevážili všetko kresťanské, desatoro či spoveď.Sobotný večer ukázal, že umeleckej obci nie je nič sväté, že dôležité sú hlboké výstrihy, drahé šaty a hlavne žiadna úcta k morálke.Toto je ich svet, svet slávy za každú cenu, svet promiskuity, svet prehnanej extravagancie, veď čím iným by mohli zaujať, keď slušnosť je na smiech?Možno sa pýtať, aký je rozdiel medzi týmto dekadentnym svetov umelcov a svetom tých, čo zavraždili/dali zavraždiť Kuciaka?Ako môžeme čakať, že podobné vraždy sa nebudú opakovať, keď sa otvorene vysmievame z morálky?Jedni aj druhí degradovali Boha na boha úspechu, moci, slávy a peňazí a sú preňho ochotní urobiť čokoľvek…“

Kajúcnik Kandráč? Hudobník zrejme pochopil, že celá situácia zašla priďaleko a na sociálnej sieti vysvetlil svoju účasť v poburujúcej scénke v programe OTO na RTVS!

Ondrej Kandráč pri kontroverznej scénke… Zdroj: RTVS

,,Pozdravujem všetkých, ktorí si nájdete pár minút na prečítanie týchto riadkov. Rád by som zareagoval na množstvo vašich správ i reakcií k 20 – temu ročníku OTO, ktorý bol odvysielaný minulú sobotu.Tí z vás, ktorí ma poznáte viete, že som nemal nikdy problém komunikovať i na menej príjemné témy a tak to urobím aj teraz. Organizátormi som bol oslovený, aby som sa zúčastnil nahrávky dokrútky v kategórii Spevák roka. Na základe vášho hlasovania som postúpil do prvej trojky, čo si veľmi vážim a preto som ani nachvíľu nezapochyboval, že sa ho v bratislavskom štúdiu nezúčastním. Produkciou som bol oboznámený s tým, že si na krátke nahrávanie mám doniesť dva druhy outfitov. Jednoduchý a krátky scenár mi bude vysvetlený priamo na mieste.Priznám sa, že na mňa pôsobil rozpačito, zahral som však to, čo bolo v scenári. Neuvedomil som si, že moje vystúpenie môže byť pochopené ako zosmiešňovanie Najvyššieho. V živote som to tak necítil, práve naopak … Každopádne je to pre mňa silné ponaučenie do budúcna. Chcem sa všetkým, ktorí boli mojim vystúpením pobúrení, či sklamaní ospravedlniť. S pozdravom Ondrej Kandrac.“

Budeme sa snažiť získať aj ďalšie prípadné reakcie.