ilustračná fotka
ilustračná fotka

Afroamerickí športovci z NBA, MLB či WTA odštartovali ďalšiu vlnu bojkotov kvôli rasovému násiliu. 

Bratislava 28.8.2020 – Ďalšiu vlnu odštartoval bojkot basketbalistov Milwaukee Buck z najprestížnejšej ligy NBA, ktorí odmietli nastúpiť na zápas play-off proti Orlandu v súvislosti s rasovým násilím v USA.

„Máme dosť zabíjania a nespravodlivosti,“ uviedol pre americké médiá rozohrávač George Hill z Milwaukee. Hráči Milwaukee zverejnili vyhlásenie, v ktorom uviedli, že bojkotom reagujú na nedávny incident, pri ktorom polícia v meste Kenosha vážne zranila 29-ročného černocha Jacoba Blakea.

V zámorskej NBA dokonca odložili až tri zápasy prebiehajúceho play-off. Milwaukee – Orlando, Houston – Oklahoma City a Los Angeles Lakers – Portland.

Podľa britskej televíznej stanice Sky Sports sa ku bojkotu niektorých hráčov NBA pridali aj športovci z futbalovej MLS, basebalovej MLB, a tiež basketbalistky zo ženskej WNBA.

Protest podporila aj mladá japonská tenistka Naomi Osakaová. Na protest proti rasizmu a sociálnej nespravodlivosti odstúpila z turnaja v New Yorku. Do finále namiesto dvojnásobnej grandslamovéj postúpila bez boja jej semifinálová súperka Elise Mertensová z Belgicka.

Či aj na Slovensku napríklad naši športovci v zahraničných podujatiach možno podobným spôsobom poukážu na násilnú smrť p. Chovanca,  ukážu ďalšie dni.