na snímke Daniel Lipšic/ zdroj: facebook Daniel Lipšic
na snímke Daniel Lipšic/ zdroj: facebook Daniel Lipšic

Daniel Lipšic konečne rozptýlil pochybnosti a pripustil svoju kandidatúru.

Bratislava 4.9.2020 – Poslanci Národnej rady (NR) SR počas týždňa schválili novelu zákona o prokuratúre spolu s pripomienkami prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá ju pôvodne vetovala.

V relácii Rádia Expres Braňo Závodský naživo, potvrdil Daniel Lipšic svoju úvahu, že zvažuje prijatie kandidatúry na post šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR alebo Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). 

„Nemám urobené definitívne rozhodnutie, ale zvažujem to. Zvažujem to, pretože si myslím, že v tomto čase je na Slovensku jedinečná príležitosť, možno prvýkrát za tridsať rokov, pohnúť spravodlivosť dopredu a postaviť pred spravodlivosť množstvo ľudí, ktorí si doteraz mysleli, že stoja nad zákonom, uviedol.

Podľa nového zákona, Špeciálnym prokurátorom by sa už nemusel stať len prokurátor GP. Generálny aj špeciálny prokurátor po uplynutí alebo zániku funkcie bude môcť ostať prokurátorom generálnej prokuratúry.

Vyjadrenie Daniela Lipšica ku jeho prípadnej kandidatúre, prichádza deň po vynesení rozsudku v prípade vraždy novinára Kuciaka. Samotný Lipšic zrejme predpokladal iný vývoj v tomto prípade a môže, ale aj nemusí mu to skomplikovať prípadný úspech pri voľbe GP alebo ÚŠP.

Video s Danielom Lipšicom nájdete tu. zdroj: Rádio Expres